Brave Browser Nedir ve Neden Kullanılmalı?

Brave tarayıcı nedir? Brave browser neden kullanmalıyım sorularının cevaplamaya çalışalım. Brave tarayıcısı Brave Software Inc tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir web tarayıcı yazılımıdır. Brave browser diğer tarayıcılarda yapabildiğimiz reklam engelleme yöntemlerine ihtiyaç duymamaktadır. Brave, kullanıcıların internet üzerindeki gizliliğini korumak için reklamları ve takipçileri engelleme özelliğine sahiptir. Ekstra bir eklenti indirmenize gerek kalmamaktadır. Brave tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Brave Browser Nasıl Ortaya Çıktı?

Brave Software Inc tarafından 2019 yılında Linux, Windows, Android ve IOS platformları için piyasaya sürüldü. Brendan Eich tarafından 2015 yılında ilk defa geliştirilmeye başlandı. 20 Ocak 2016 yılında ise ilk sürümü reklam engelleme özelliği ile birlikte piyasaya sürüldü.

Brave Gerçekten Reklamları Engelliyor mu?

Brave tarayıcısı diğer tarayıcılar gibi reklam engelleme eklentilerine ihtiyaç duymaz. Çünkü tarayıcının kendi yapısında reklam engelleme özelliği içermektedir. Kullanıcı gizliliğine önem veren açık kaynaklı Brave tarayıcısı reklam engelleme özelliği sayesinde diğer tarayıcılardan çok daha hızlı olduğunu savunmaktadır. Reklamların engellenmesi ile reklam kodlarını yükleme ihtiyacı olmadığından diğer tarayıcılardan çok daha hızlı kullanım deneyimi sunuyor.

Brave Browser İle Para Kazanabilir misiniz?

Brave tarayıcısı reklamları engellerken kendi ağındaki reklamları gösterilmesi için seçenek sunmaktadır. Brave reklamları izleyen kullanıcılara reklam gelirlerinin %70 ‘ini dağıtıp BAT kripto para türünde kullanıcıların aylık 5 dolar kazanabileceğini söylüyor. Sizde reklamsız tarayıcı kullanarak para kazanmak isterseniz Brave tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşabilirsiniz..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir