Coinbase Nedir? Coinbase Hesap Açma ve Coinbase Türkiye kullanım Rehberi 

13.11.2019

Coinbase nedir? Coinbase Türkiye kullanım ve Coinbase hesap açma rehberi nasıl olur? Coinbase hesap onaylama nasıl olur? Coinbase’de kullanılan kripto paralar nelerdir? sorularının cevaplarını inceleyelim.

Coinbase Nedir?

Coinbase, 2012 yılından bu zamana kadar 10 Milyon kullanıcıya ulaşmış dijital para borsasıdır. Coinbase’deki son gelişmelere göre içinde Türkiye’ninde bulunduğu 50 ülkede faaliyet göstermeye başlayacağını açıkladı. Coinbase ile wallet (cüzdan) oluşturarak desteklediği kripto para türlerinde işlem yapabilirsiniz. Coinbase, kendi ticari platformu olan GDAX ile 24 saatlik işlem hacmine göre dünyanın en büyük 7. kripto para borsasıdır.Coinbase GDAX’ın yeni arayüzü ile birlikte Coinbase Pro versiyonunu kullanıma açtı. Coinbase Pro kripto para borsası FDIC sigortası kapsamında 250.000 dolara kadar olan kayıpları da sigortaladığı için güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sıradaki ve ilk tercih edilen borsa olmaktadır.Coinbase Hesap Açma

Coinbase - kayıt olma adresinden istenilen bilgileri doldurup kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra girmiş olduğunuz e-mail adresinize onaylama maili gönderilecektir. İlgili bağlantıyı tıklayıp kullanıma başlayabilirsiniz.

Coinbase Hesap Onaylama

Coinbase - hesap seviyeleri adresinden alım / satım yada takas yapabilmek için hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir. Onaylama için pasaport / kimlik / ehliyet resimlerini göndermeniz ve onaylama formunu doldurmanız gerekmektedir.

Coinbase’de Kullanılan Kripto Paralar

Coinbase’de kullanılan kripto paralar; Bitcoin (BTC), XRP (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), Chainlink (LINK), Tezos (XTZ), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC), USD Coin (USDC), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC), Ox (ZRX), Augur (REP), Dai (DAI)

Okuma Süresi
2 dk.
Okuyabilirsiniz