İnternetten Para Kazanma Yolları | Kesin 10 Yöntem 2020

Bu sayfada boş zamanlarınızda para kazanmanın en iyi yollarını bulacaksınız. Bu sayfaya yeni yöntemler eklemeye devam edeceğim için favorilere ekleyip arada sırada kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca lütfen yorumlarda kendi fikirlerinizi paylaşın!

Online Anket Doldurarak

Listenin başına internette en çok aranılan anket doldurarak para kazanmak yöntemini yazmak istedim. Gerçekten anket doldurarak para kazanabilirsiniz ama baştan söyleyeyim ben gerçekten önermiyorum. Sebebine gelecek olursam aşağıda detaylı olarak belirttiğim gibi gerçekten çok zaman ayırmanız gerektiğidir.

Araştırma şirketleri, anketlere cevap vermek ve yeni ürünleri test etmek için her zaman dünya çapında yeni üyeler alıyor. Bu anketlerin raporlanması şirketler için belirleyici politikalar oluşturmaktadır. Bu nedenle sürekli anket cevaplayarak belirli kazançlar elde etmeniz mümkündür. Ayda $2.000 – $3.000 kazanma imkanı olan bir para kazanma yöntemi olarak dünyada gerçekten kullanılmaktadır. Ancak şunu belirtmek isterim ki belirttilen tutarların kazanılması için çok zaman ayırmanız gerekmektedir. Ortalama bir anketten $0,50 gibi bir tutar kazanıldığını düşünürsek ne kadar zaman harcanacağının hesabı ortaya çıkıyor.

Evet ayda 2000-3000 dolar para kazanmak için bilgisayar başında geçireceğiniz sürenin ne kadar fazla olduğunu hesaplayabilirsiniz. Peki kendinize hiç bir katkı sağlamadan bu kadar uzun süreler sadece anket doldurmak ne kadar sürdürülebilir bir yöntem. Ayrıca her ay aynı tutarlarda kazanamayacağınızı da belirtmek isterim. Yada anket firmalarının gelecekte varlığı koruyamadıklarında ne olacak. Yıllarca harcadığınız zaman sonrasında tekrar başa dönceksiniz. Bu nedenle zamana karşı yenik düşmeden kendinize bilgi ve birikim katarak para kazanmalısınız.

Blog Yazarak

Blog yazarak internetten ayda 10.000 ile 50.000 arasında para kazananlar var. Türkiye’de birçok işini ciddiyetle yapan blogger bu tutarlar arasında para kazanabilmektedir. Blog yazmak önemlidir ancak kazanca dönüştürebilmek için devamlılık sağlamak için zaman harcamanız gerekmektedir. En azından ayırdığınız bu zamanda kendinize bir birikim sağlamış oluyorsunuz. Hangi konuda blog yazarsanız yazın araştırma gerektirmeyen yazılarınız olsa bile yazarken okunabilirlik yakalamak için dikkat etmeniz gerekecektir. Bu dikkat etmenizin gerekliliği bile sizlere bir bilgi birikim ekleyecektir.

Bu nedenle benim sizlere tavsiye edebileceğim internetten para kazanma yöntemlerinin başında blog yazmak gelmektedir. Gerçekten ister kişisel bir blog ister niş bir blog yazın farketmez internette ilgilendiğiniz konular hakkında insanların yazılarınızı okuması ve karşılığında para kazanmanız bence en güzel para kazanma yöntemidir.

Eğer siz de internetten para kazanma için blog açmak isterseniz, blog nasıl açılır başlıklı blog açma rehber yazımı inceleyerek sizlerde sıfırdan bir blog açabilirsiniz. Eğer hangi konuda blog açmalıyım diye düşünüyorsanız blog fikirleri hakkında yazdığım ve sizlerede bir fikir verebileceğini düşündüğüm yazımı okumanızı tavsiye ederim. Yazılım konusunda fikriniz var ise sizlere blok açma, web sitesi kurma gibi konuları takip edeceğiniz web site kurma kategorisini tavsiye ederim.

Youtube Kanalı Açmak

Son yılların internetten en çok para kazanma yöntemleri arasındakilerden biri de Youtube kanalı açmaktadır. Emin olun kanalınız belirli bir abone ve izlenme ritmini yakaladığında çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bilindiği gibi artık ünlüler dahil birçok kişi Youtube kanalı açıyor. Kazançlar çok yüksek seviyelere geldiği için devlet 500 bin TL üzeri reklam geliri olanları vergilendirme kategorisine eklemiştir. 

Birçok Youtube kanalı sahibi kazançlarını açıklamasa da birçoğumuzun bildiği Ruhi Çenet Videoları isimli Youtube kanalı 2013 – 2018 yılları arasında sadece Google Adsense ile Youtube üzerinden 500.000 TL üzerinde kazandığını açıkladı. Dünyadaki en çok abonesi olan PewDiePie isimli Youtube kanalı ise saatte 3,400 dolar kazandığını açıklamıştır. Görüldüğü gibi belirli bir izlenme sayısına ulaşan Youtube kanalları gerçekten kazançlı oluyor.

Günümüzde video izleme yaşının neredeyse doğum zamanına kadar indiği söylenebilir. Hemen hemen tüm ebeveynler çocuklarını oyalamak için Youtube videosu açıp izlettiriyor. Çizgi filmler yada oyun videoları ile dolup taşan Youtube kanalları her geçen gün çocuk izleyiciler sayesinde en çok izlenen Youtube kanalları oluyor.

Youtube kanallarında sizler de ürün yada oyun tanıtımı yapıldığını görmüşsünüzdür. Belirli bir sayıda abonesi olan kanallar ücret karşılığında ürün tanıtımı yapmaktadır. Bu da kanalların ekstra geliri olduğunu göstermektedir. Örneğin Google Adsense gelirleri dışında oyun, ürün, oyuncak vb. tanıtımı yaptırmak istenildiğinde 400-500 bin kullanıcısı olan bir Youtube kanalı 3000-5000 TL civarında fiyat isteyebilmektedir.

Görüldüğü gibi Youtube kanalı açıp belirli bir seviyeye geldiğinizde güzel kazançlar elde edilebilir. Bu sebeple en çok kazanç elde edilen internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de Youtube kanalı açmaktır.

Instagram

Instagram’da influencer yani takipçilerini etkileme ve yönlendirme gücüne sahip fenomenler mutlaka ve mutlaka para kazanabilmektedir. Bu fenomenlerin nasıl para kazandığını bir inceleyelim. 3-4 Milyon takipçisi olan bir fenomenin Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda herhangi bir ürüne işaret eden hashtag açtığını düşünelim ve etki alanı sayesinde ürün tanıtımını milyonlarca kişiye ulaşabilmektedir. Bu şekilde paylaşım başına aldıkları ücretler 100.000 takipçisi olan bir hesabın 300 TL ile 1.000 TL olduğunu düşünürsek milyonluk hesapların kazançları inanılmazdır.

İnternette Ücretli Arama Yapmak

Qmee.com Google, Bing veya Yahoo’da arama yaptığınız için sizi ödüllendiriyor. Tarayıcınıza bir eklenti yükleyerek arama yaptığınızda normal aramalarınızın yanında birkaç sponsorlu sonuç çıkartarak para kazanmanızı sağlamaktadır. Ayrıca online olarak eklenti ve mobil uygulamaları sayesinde anket cevaplayarak para kazanmanıza imkan veriyor.

Adsense Reklamları

İnternetten en çok para kazanma yöntemlerinin başında Google Adsense reklamları gelmektedir. Günümüzde haber sitelerinden, ekşi sözlüğe, formlardan internet sitelerine kadar birçok site Adsense reklamlarından gelir sağlamaktadır. Gelirlerin çok yüksek olduğu Adsense reklamları nedeniyle gazete basımını kapatıp online olarak hayatına devam eden haber siteleri bulunmaktadır.

Udemy Eğitim Setleri

Herhangi bir konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız size önerebileceğim bir platform var. Uzman olduğunuzu düşündüğünüz konularda video eğitim setleri hazırlayıp Udemy ile satabilirsiniz. Udemy sayesinde aylık binlerce dolar para kazanabilirsiniz.

Makale Yazmak

İnternet sitelerine makale yazarak para kazanabilme imkanınızı vardır. Makale ücreti kelime sayısına göre belirlendiği için çok gelir sağlanacak bir yöntem içerisinde yer almamakta.Örnek vermek gerekirse 1000 kelimelik bir makaleyi 10 TL karşılığında satın alınmaktadır. Bu nedenle kazanacağınız 10 TL için harcayacağınız zamanı düşündüğünüzde kendi sitenizde yada bloğunuzda yayınlamanız Adsense geliri ile daha karlı bir yöntem olacaktır. Tabiki bu benim fikrim.

Fotoğraf Çekmek

Bir fotoğraf çekme hobiniz varsa bu hobinizden çok güzel paralar kazanabilirsiz. istockphotos , shutterstock yada 500px platformlarında çektiğiniz fotoğrafları satışa koyabilirsiniz.

Domain Alım ve Satımı

Domain internet sitelerinin adresleridir (örn. google.com). Domain satınalma fiyatları $10 civarındadır. Satın aldığın alan adlarını daha yüksek ücretlere satabileceğiniz platformlar bulunmaktadır. Alanadları.com ve Natro Satılık Alan Adı platformlarından satın aldığınız alan adlarınızı satışa çıkarabilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşabilirsiniz..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir